Trafikte Verimli Zaman Geçirme Yolları

Trafikte çok zaman geçiriyorum hem de çok! Hal böyle olunca trafikte geçirdiğim zamanı elimden geldiğince verimli kullanmaya çalışıyorum.

Peki ama neler mi yapıyorum?

  • Müzik kültürümü genişletmek amacıyla farklı playlistleri dinliyorum. Beğendiğim şarkılar oldukça da kendi playlistlerime ekliyorum. Mesela Spotify’da klasik müziğin en bilinmesi gereken parçalarının yer aldığı  “Classical Essentials” playlistini açıyorum. Sevdiklerimi de kendi klasik müzik listeme ekliyorum. Aynısını pop, rock ve metal şarkıları için de yapıyorum. Böylece oturduğum yerden keşifler yapıyorum.
  • Sesli blog da diyebileceğimiz podcastleri dinliyorum. Ben yine podcastleri Spotify üzerinden dinlemeyi tercih ediyorum ama siz arzu ederseniz podcast uygulamalarından da yararlanabilirsiniz. Hem İngilizcesini geliştirmek isteyenler İngilizce öğrenmek üzerine olan podcastleri de seçip dinleyebilirler. Nereden buluruz derseniz? Google’a “podcast learn English” diyip aratınca epey alternatif çıkıyor.
  • Sesli kitap dinlemek ise bir diğer alternatif. Bunun için isterseniz Youtube üzerinden sesli kitap aratabilirsiniz. Ücretli olarak da Storytel uygulamasını kullanabilirsiniz. Kitap fiyatlarının deliler gibi arttığı bu dönemde aylık 29,99 TL’ye sınırsız erişim hakkı bence oldukça uygun.
  • Son olarak çok keyfim yerindeyse veya hiç keyfim yoksa çok oynak bir playlist açıp trafik durdukça kendi çapımda dans ediyorum çünkü neden etmeyeyim? Eve veya işe gidene kadar bütün gerginliğim gidiyor, oh mis! Şiddetle tavsiye ederim.
  • Ben araba kullandığım için bir şeyler okuyamıyorum ama toplu taşıma kullandığımda ilk işim sevdiğim blogları ve kitabımı okumak. Böylelikle zaman kaybımı minimize ediyorum.

İşte benim trafikte kaybettiğim zamanı artıya çevirme yöntemlerim bunlar.

Siz neler yapıyorsunuz?

Ayça K.

3 YORUMLAR

  1. Çok güzel yazılar paylaşıyorsunuz ve genelde tam da ihtiyacım olan vakitlerde ihtiyacım olan konulardan paylaşımlar yapıyorsunuz. Öncelikle teşekkürler 🙂 Sonralıkla ise, takip edebileceğimiz bloglar önerebilir misiniz? :))

  2. Ben toplu taşıma kullanmayı daha rahat buluyorum. Tercih edebildiğim zamanlarda toplu taşımayı tercih ediyorum. Ve kitap okumayı, keşfettiğim; hoşuma giden şarkıları dinlerim. Oyun oynamayı pek sevmem. Dizi izlerim veya YouTube’da dolaşırım. Manga okurum. Toplu ortamlarda telefonla konuşmak zorunda kalmadığım sürece tercih etmem.
    Yazılarınız ilgimi çok çekiyor ve beğeniyorum. Emekleriniz ve çok çalıştığınız için teşekkür ederim. İyi dileklerimi sunarım 🙂

Yorumda Bulun!

Lütfen yorumunu girin!
Lütfen adınızı buraya girin