top of page
Blue Modern Best Marketing Agency Twitter Header Kopyası.png

Merhaba!

Ben Ayça, Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü mezunu bir eğitimci ve belirsizlikler içerisinde kendi sesini bulup kendi yolunu çizmek isteyenlere yardım eden bir sosyal girişimci ve yazarım. Bireylerin otonomi kazanmalarını desteklemek üzere pozitif bir eğitim anlayışı ile uzun yıllardır içerikler üretiyorum, bireyi geliştiren ve hayatı kolaylaştıram çalışmalar gerçekleştiriyorum.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn
  • Instagram

Kazandığım hiçbir akademik başarının, aldığım hiçbir eğitimin ve sahip olduğum hiçbir derecenin beni hayata hazırlamadığını fark ettiğimde üniversiteden mezun olmak üzere kafası karışık ve endişeli bir gençtim. Aileden gelen bir varlığa veya iş bulmamı sağlayacak bağlantılara sahip değildim. Önümde gelecek kaygısı, etrafımda rakiplerim ve içimde başarısızlık korkusuyla çıktığım bu yolda hayallerim ve azmim sayesinde bugün on binlerce insanın hayatına dokunan bir topluluk yaratabilmiş olmanın gururunu taşıyorum. 

Bugün bildiğim hiçbir şeyi altın tepside bulmadım. İyi okullarda okumama rağmen hiçbir okulum beni hayata tam anlamıyla hazır hissettiremedi. Hiçbir başarımın yeterli görülmediği ve hep daha fazlasını yapmam gereken zorlu bir eğitim hayatım oldu. Yetersizlik duygusuyla çok mücadele ettim ama pes etmeyi gururuma yediremedim. Tek şansım zor zamanlarda çaba göstermenin değerini öğreten bir aileye sahip olmamdı. Maddi ve manevi olarak zor zamanları hayallerime, kitaplarıma ve azmime tutunarak atlatmayı başarabildim. 

Bir eğitimci, yazar ve içerik üreticisi olarak olarak misyonum pozitif bir eğitim anlayışı ile bireylerin otonomi kazanmalarını desteklemek. Belirsiz ve durmadan değişen dünya dinamiklerinde, bireylerin kendi seslerini bulmalarına ve kendi yaşamları üzerinde söz sahibi olmalarını desteklemek için çalışıyorum. Eğer şu an bu satırları okuyorsan, muhtemelen sen de kendi yolundan yürümenin artık zamanının geldiğini hissediyorsundur.  Sana yardımcı olmam için birkaç yol var.

1. Kitap

2. Online Akademi

3. Ajanda

4. Bülten

5. Dijital Platformlar

6. Eğitim Talebi

Hakkımda Bazı Gerçekler

1. Üniversitede 10 yılı aşkın bir süredir ders veriyorum. Anlatmayı en sevdiğim konular arasında akademik yazma becerileri, anlatımda yapılan mantık hataları ve eleştirel düşünme becerileri var.

2. Dijital dünyada içerik üretmeye 2018 yılında başladım. Günümüze kadar aycakaraman.com'da 200'den fazla yazı paylaştım. Hala da paylaşmaya devam ediyorum.

3. Okumayı, araştırmayı ve yazmayı çok seviyorum. İlgimi çeken bir konu olduğunda o konuda daha önce yazılmış bütün kitapları okuyana kadar duramıyorum. Genellikle büyük ve karmaşık konuları basit ve anlaşılır bir şekilde anlatmak amacıyla yazıyorum. 

4. İflah olmaz bir optimistim. Her zaman her şeyin iyi yanını görmeyi ve çözüm odaklı olmayı seçerim. Nefes aldığımız sürece her iyi ihtimalin mümkün olduğuna inananlardanım.

5. Hayatım boyunca dikkat eksikliğim yüzünden sürekli zor durumda kaldım. Bununla başa çıkmak için yıllar içerisinde birçok strateji geliştirdim ama hala ara sıra önemli belgelerde yazım hataları yapıyorum veya cüzdanımı evde unutuyorum. 

6. Hiçbir şeyi unutmamak için her şeyi yazarım. Not almadığım bilgileri genelde hatırlamakta zorlanırım ve kişisel gelişim ajandam yanımda olmadan plan yapamam. 

7. Kedileri, farklı kültürlerin mutfaklarını denemeyi, dans etmeyi, resim yapmayı, oyun oynamayı, yaz mevsimini ve arkadaşlarla saatlerce edilen sohbetleri severim. 

8. En büyük hayalim maddi kaygılardan uzak ve konforlu bir şekilde dünyayı gezip farklı kültürleri tanımak. 

İletişim

Maillere yoğunluk durumuna bağlı olarak ortalama 48 saat içerisinde dönüş yapıyorum. 

bottom of page