10 Günde Daha Özgüvenli Bir Sen

meydan okumna

Her şeyde olduğu gibi özgüven kazanmak da emek ister. Ben de 10 günde daha özgüvenli haline dönüşmek istersen senin için 10 adımlık bir meydan okuma hazırladım. Bu süreçte tüm kontrol senin elinde ve unutma başkalarının değil senin ne düşündüğün önemli.

Hadi başlayalım!

  1. Gün: Kendinle ilgili bütün olumlu düşüncelerini ve seni sen yapan güzel özelliklerini bir kağıda listele.
  2. Gün: Hiç dışarı çıkmayacak olsan bile kendini iyi hissedeceğin şekilde giyin ve sadece kendin için giyin.
  3. Gün: Gün boyunca zor gelse de dik dur, gülümse ve insanlara iyi günler dile.
  4. Gün: Bugünü kendini çok iyi ve mutlu hissettirecek bir aktiviteye ayır. İster en sevdiğin arkadaşınla buluş ister tüm günü kişisel bakıma ayır.
  5. Gün: Bugün 3 yeni kişiyle tanış. Bu kişilere kendini tanıt ve isimlerini öğren.
  6. Gün: Çevrende sürekli gördüğün ama tanımadığın 3 kişiyle sohbet et. Bu insanlar apartman görevlisi teyze, her zaman gittiğin marketteki kasiyer veya kütüphane görevlisi olabilir.
  7. Gün: Hiç tanımadığın birinden yardım iste. Bu kahve aldığın sırada arkandakinden ceketini tutmasını istemek de olabilir, gelen otobüsün hangi duraklardan geçtiğini sormak da. Gerçekten yardıma ihtiyacın olmasa bile biraz yaratıcılıktan zarar gelmez.
  8. Gün: Bugün kendine karşı çok nazik ol. Hata yapsan bile kendine gül ve sadece içinden geldiği gibi davranmaya odaklan.
  9. Gün: Daha önce hiç denemediğin bir şey dene. Mesela bir restoranda yalnız başına yemek ye veya bir workshopa katıl. Biraz yaratıcı ol!
  10. Gün: Gönüllü olabileceğin bir grup bul. İster okulundaki kulüplerden birine üye ol istersen bir dernekte çalış ama gün sonuna kadar düzenli sosyalleşebileceğin bir grup bul.

Eğer bu meydan okumayı kabul ettiysen, sen de bir arkadaşına göndererek ona meydan oku. Bakalım kim bu 10 günde daha iyi sonuçlar elde edecek?

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=s_LE6ve78aU&w=560&h=315]

Bol şans!

Ayça K.

1 Yorum

Yorumda Bulun!

Lütfen yorumunu girin!
Lütfen adınızı buraya girin