Mezuniyet Töreninin Tadı Nasıl Çıkar?

Mezuniyet günü inanılmaz heyecanlı bir gün! Kuaför randevuları, elbiseler, fotoğraf çekimleri, kep atma derken göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. İlk defa üniversite mezuniyetine katılanlar için mezuniyet töreninin tadı doyasıya nasıl çıkar anlatıyorum.

md-duran-628456-unsplash.jpg

  • Muhtemelen tören açık havada olacak ve hava da oldukça sıcak olacak. Bu yüzden cüppenin içine deliler gibi terletmeyecek bir şeyler giy. Çoğunluk elbise ve topuklu tercih ediyor ama çim sahada veya düz olmayan bir platformda tören yapılacaksa topuklu tavsiye etmem. İlla giymem gerek diyorsan dolgu topuk tercih et. Elbise içinse naylonlu kumaşlar yerine pamuklu ve ferah bir şeyler hem terlemeni minimuma indirecek hem de günün keyfini çıkarmana yardımcı olacak. Mezuniyet töreni defile yeri değil, rahat ol ve tadını çıkar!
  • Saçlarının özenli olmasını ve makyaj yapmayı istiyorsun, hakkındır ama unutma ki bir süre sonra o fön de bozulacak makyaj da akacak. Bu yüzden en sadesi en makbulü. Böylelikle herkesin saçı bozuk makyajı akmışken sen en azından törenin başındaki derli toplu halini tören sonunda da koruyabileceksin.
  • Aileni törenden önce bilgilendir. Unutma onlar da en az senin kadar heyecanlılar ve tören yeri hakkında hiç bilgileri yok. Bu yüzden mümkünse bir gün önce tören yerini onlara göster veya en azından törenle ilgili bilgi ver. Aksi takdirde törenin tadını çıkarmak yerine ortalıkla görünmeyen anne-babanı tören alanında aramaktan yorgun düşebilirsin. Tören sonrası buluşacağınız noktayı da belirlemeyi ihmal etme.

jonathan-daniels-385128-unsplash.jpg

  • Kameraları hazırla! Bol bol fotoğraf ve video çek. Profesyonel çekim yapanlar tabi ki olacaktır ama hiçbir profesyonel çekim arkadaşlarla olan selfiler kadar eğlenceli olmayacak. En kocaman gülümsemeni giyin ve bugünün tadını çıkar.
  • Yeni hiçbir şeyi bugün deneme! Yeni ayakkabı, yeni saç rengi, yeni makyaj stili, yeni herhangi bir şey… Yoksa ana odaklanmanı engelleyecek bir aksilikle karşılaşabilirsin ve bunu istemeyiz, değil mi?
  • Günü önceden planla, sabah alarmını erkene kur, susuz kalmamaya çalış ve tören öncesi tuvalete gitmeyi ihmal etme. Törenler genelde uzun sürer, bu yüzden her ihtimale karşı önceden hazırlıklı ol ve tabi güneş gözlüklerini de almayı sakın unutma 🙂
  • Evden çıkmadan önce yanına alman gerekenleri son bir kere daha kontrol et.

İşte bu kadar, artık törene hazırsın. Mezuniyet sonrası hayatında bol şans!

Sevgiler,

Ayça

Yorumda Bulun!

Lütfen yorumunu girin!
Lütfen adınızı buraya girin