Dopdolu Bir Haftadan Sağ Çıkmanın 7 Yolu

Yine dopdolu bir hafta önümüzde! Peki ne yapacağız da bu haftadan sağ salim çıkacağız? İşte sorunun cevabı bu yazıda. Hadi başlayalım 🙂

  1. Hemen bir yapılacaklar listesi oluştur. Geçen haftadan kalan maddeleri de en başa ekle. Öncelikli olarak yapılması gereken işlerin başına da minik bir yıldız koy.
  2. Güne güzel başla ve günü güzel bitir. Ne kadar yoğun ve yorgun hissedersen hisset, kendine şefkat göster. Yataktan kalkınca hemen neşeli bir müzik aç, yatağa girdiğinde de ilk olarak o günkü başarılarını hayal et. Kendini başardıkların için tebrik et ve güzel bir uyku çek.
  3. Telefonu bir kenara koy. Eğer kendini internette gezinmekten alamıyorsan, bunu engellemek için üretkenlik uygulamalarından birini indir. Hatta Pomodoro Tekniği‘ni kullanmaktan çekinme. 
  4. Dinlenme zamanlarını haftalık planına eklemeyi unutma. Yoğun bir hafta içinde arkadaşlarınla buluşmakta tabi ki bir sakınca yok ama mutlaka yalnız kalıp enerji depolayabileceğin kısa zamanları da planlamayı unutma.
  5. Yardım istemekten çekinme. Çoğu zaman kendimizi yoğunluğa o kadar kaptırıyoruz ki yardım istemek aklımıza gelmeyebiliyor. Oysaki çevremizdeki insanlara aile bireylerimize ve arkadaşlarımıza dürüstçe yardıma ihtiyacımız olduğunu söyleyebilsek hayatın biraz daha kolaylaşmaması için hiçbir sebep yok.
  6. Çok sevdiğin birini arayıp konuşmak da iyi bir motive depolama yolu. Uzaktaki bir aile bireyini, uzun zamandır görmediğin bir arkadaşını veya sevdiğin birini arayıp sesini birkaç dakikalığına duymak gerçekten çok güzel.
  7. Tek seferde tek işe odaklan. Aynı anda birden çok şeyi yapmak zamandan tasarrufmuş gibi görünebilir ama yapılan araştırmalar gösteriyor ki tek seferde tek işe odaklananlar daha üretken ve başarılı oluyor. Bu yüzden bu haftayı kolay geçirmek için tavsiyem yapılacaklar listesinin üzerinden tek tek gitmek.

Hadi bakalım, kolay gelsin.

Sevgiler,

Ayça K.

Yorumda Bulun!

Lütfen yorumunu girin!
Lütfen adınızı buraya girin