Üniversite Öğrencileri için Düşük Bütçeli Yaz Aktiviteleri

Yaz geldi ki yaz benim en sevdiğim mevsimdir. O zaman yazı iyi değerlendirmek gerek ama nasıl?

Eğer kültürdü, sanattı, kişisel gelişimdi senin işinse o zaman bu yazılara bir göz atmanı tavsiye ederim.

Üniversite Öğrencilerinin Mutlaka İzlemesi Gereken Filmler

Üniversite Öğrencileri için Yaz Bitmeden Yapılması Gerekenler Listesi

Üniversite Öğrencilerinin Mutlaka Okuması Gereken Kitaplar

Üniversite Öğrencileri için Yaz Bitmeden Yapılması Gerekenler Listesi

Gelelim işin eğlenceli kısmına. Evet biliyorum şu an herkes Alaçatı’da, Bodrum’da veya Kaş’ta ama eğlenmek için illa tatil beldelerine gitmene gerek yok. İşin sırrı ufak tefek anların bile tadını çıkarmakta. İşte tam ihtiyacın olan liste:

  • Yaz listesinin başında tabi ki yüzmeye gitmek olacak. Peki bunu nasıl düşük bütçeli halledeceğiz? İlk aklıma gelen İstanbul’da Adalar, Kilyos’taki üniversite plajları (Boğaziçi ve Mimar Sinan’ınkiler ilk aklıma gelenler ve bu üniversitelerden arkadaşlarınızla girişleri uygun fiyata hatta ücretsiz bir şekilde bile halledebilirsiniz), üniversitelerin havuzları ve belediyelerin yüzme havuzları. Karar verdikten sonra iş biraz araştırmaya biraz da çevreye bakar 😉

haley-phelps-119782-unsplash.jpg

  • Piknik yapmadan veya açık havada kahvaltı etmeden yaz asla geçmemeli! Hazır tatildeyken hafta sonu tıklım tıkış olan alanları hafta içi değerlendirmek gerek. Bunun için upuzun bir liste isteyenleri bu yazıya alayım: İstanbul’da Bulunan Yeşil Alanlar: Üniversite Öğrencilerine Özel Rehber Bunun dışında da ekleyebileceğim iki yer çok sevdiğim Moda Çay Bahçesi ve Tarihi Çınaraltı Aile Çay Bahçesi. Toplayın arkadaşları gidin vallahi!
  • Şehrin en iyi dondurmacıları turu yapmadan olmaz! Her hafta birini keşfe çıkın. Moda’ya gidin, Bebek’e gidin, Arnavutköy’e gidin, Nişantaşı’na gidin. Hatta en beğendiklerinizi bana da yollayın ki ben de rotamı size göre belirleyeyim. Olmaz mı?

kyle-loftus-590869-unsplash.jpg

  • Uçurtma uçurun ama şöyle hazır olanlarından değil el emeği olanlarından. Birkaç arkadaş olur varsa kardeşler veya kuzenler olur beraber uçurtmalarınızı yapın. Sonra doğru açık alana. Ne çok severim uçurtmaları ben! Siz de seversiniz umarım.
  • Ev yapımı dondurma, tatlı veya kahve deneyin. Bu noktada iş sizin keyfinize ve damak zevkinize kalmış. İnternette özellikle de Pinterest’te tarif çok. Bu yazı en az bir tanesini denemeden bitirmek olmaz!

rawpixel-600782-unsplash.jpg

  • İlgi alanına göre bir blog aç. Blog açmak çok kolay, hatta üşenirsen bir Instagram sayfası da olur. Tutku duyduğun, ilgini çeken, en sevdiğin şeylerden oluşan bir arşiv hazırla ama kimse için değil kendin için yap bunu. Hem denemekten ne çıkar?
  • Yaşam alanını güzelleştir. Mesela odanı dekore etmek için plan yap. Boyasından panolarına kadar her şeyi kendin yap. Yaz bittiğinde ise herkesin bayılacağı yaşam alanınla gurur duy. Uzun ama anlamlı bir proje, ihtiyacın varsa mutlaka yap.

Yazın tadını çıkarmak için ihtiyacın olan en önemli şey para değil bunu sakın unutma. Asıl ihtiyacın olan biraz azim, seni destekleyecek insanlar ve hayal gücün.

Bol keyifli bir yaz dilerim!

Sevgiler,

Ayça

1 Yorum

Yorumda Bulun!

Lütfen yorumunu girin!
Lütfen adınızı buraya girin