Yeni Yıla Yeni Bir Sen

Yeni yıl geldi çattı! Üstüne üstlük 1 haftası da geçti. Peki sen yeni yıla hazır mısın? Muhtemelen tam değil çünkü bizler üstüne çok düşünsek de düşünmesek de zaman geçip gidiyor. Ben de bu sebeple bugün biraz birlikte düşünmek istiyorum.

Bu yazı sırasında da bize eşlik edecek bir formumuz var. Öncelikle bu formu indirmeniz gerekiyor.

Hazırsanız başlayalım.

İlk kategoride bu hayatta iyi olduğunuz konuları düşünmenizi istiyorum. Böylelikle 2019’da iyi olduğun alanlardan birini seçip üzerine eğilebilirsiniz. Hepimizin bu hayatta iyi olduğu alanlar farklı çünkü hepimizin hayata geliş amacımız farklı. Bunu keşfetmek içinse biraz iyi olduğumuz alanları düşünüp üzerine eğilmek gerekiyor. Fotoğraf çekmekte mi iyisin yoksa başkalarına yardım etmekte mi? Bunu keşfetmek tamamen sizin elinizde arkadaşlar.

İkinci kategorimiz 2018 yılında üstesinden geldiğimiz zorluklar için ayrıldı. Bir yıl geçti, bir sürü zorluğun üstesinden geldik. Kimisi hala gözümüzün önünde kimisini unuttuk bile. Peki şimdi beraber biraz hatırlayalım. Kendimizle ilgili en gurur duyduğumuz anlar nelerdi? Yapamam dediğimiz nelerin üstesinden geldik? Bazen başarıları hatırlayıp özgüveni tazelemek iyidir ve bu kategori de işte tam olarak bu sebeple var!

Üçüncü kategoride eşsizliğimizi kutluyoruz. Hepimiz eşsiziz, peki ama neden? Ben mesela heyecan doluyum, dürüstüm ve özgüvenliyim. Beni ben yapan en önemli üç özelliğimin bunlar olduğunu düşünüyorum. Peki sizi siz yapan şeyler neler? Biraz düşünüp bana da yazsanıza 😉

Dördüncü kategorimiz ise hayattaki değerlerimizi keşfetmek üzerine. 2019’a kendimizi daha iyi tanıyarak girmeyi hepimiz isteriz, değil mi? O zaman hayattaki değerleriniz neler? Yani çok para verseler bile neyden vazgeçmeyiz? Hayatta en kıymet verdiğimiz şeyler neler? Nelerden asla ödün vermeyiz? İşte bunlar bizim değerlerimiz. Mesela benimkiler saygı, güven ve öğrenmeye olan tutkum. Tabi ki daha fazla şeyler de var ama ilk 3’e sanırım bunlar girer.

Beşinci kategori mutluluk kaynaklarımızı keşfetmeye yönelik. Bu kategoride öncelikle tecrübeleri düşünmenizi istiyorum. Yani sahip olduğunuz için değil de deneyimlediğiniz veya paylaştığınız için sizi mutlu eden şeyleri düşünmeniz gerekiyor. Evet yeni bilgisayarınız da muhtemelen sizi mutlu etmiştir ama bu kategoride aradığımız yeni bir şehri keşfetmenin getirdiği haz duygusu türünden şeyler. 2018’de en çok neler bizi mutlu ettiyse 2019’da da onlara yönelmek akıllıca.

Son kategori ise değiştirmek istediğimiz özelliklere ayrıldı. 2019’da kendimizde neleri değiştirmeyi isteriz. Öfkemizi kontrol etmek mi yoksa erteleme huyumuzdan vazgeçmek mi? Hepimiz insanız bu yüzden de hepimiz kusurluyuz ama bunu değiştirecek güç de içimizde. Ee bir yerden başlamak gerekiyor ve bence o gün işte bugün!

Hepinize iyi seneler diliyorum.

Dilerim her şey gönlünüzce olur ve 2019 hepinize uğur getirir.

Sevgiler,

Ayça K.

guclu_ve_zayif_yanlarim

1 Yorum

  1. iyiki varsın ve bu yazıyı yazmışsın bu gece yeni yıla girdik ve bu sene birşeyler degiştirmek istiyorum hayatımdan pek haz almıyorum ondan dolayı çok yardımcı oldun sonsuz teşekurler 🙂

Yorumda Bulun!

Lütfen yorumunu girin!
Lütfen adınızı buraya girin