Salı, Eylül 28, 2021

Merhaba!

Aylık Çalışma Grubu o kadar büyüdü ki artık kendi platformuna sahip oldu. Yenilenen formatı ve “Online Eğitim Grubu” adıyla https://akoa.com.tr‘den yeni döneme kayıt olabilirsiniz.

“Zamanı Yönetme” modülünün kayıtları 1 Haziran’da açılıyor. Haziran’ın 15’inde gelecek ilk mail ile de bu modülün çalışma grubuna başlıyoruz.

Online aylık çalışma grubu ile birlikte hey ay özel bir çalışma yapıyoruz. Bu çalışma kapsamında her ay akademik başarı, üretkenlik ve yaşam becerileri ile ilgili belli bir modüle odaklanıyoruz.

Bu çalışma grubu tamamen gelişme ile ilgili olduğu için öğrenci veya mezun olmanın bir önemli yok. Bu gruba katılmak için sadece gelişmeye açık ve gerçekten istekli olmalısın ?

Aylık Çalışma Grubunda Neler Yapacağız?

Her ay farklı bir eğitim modülü ile farklı bir yeterliliğe yönelik bilgi ve becerilere odaklanıyoruz. Katılımcılarının eğitim materyali ve uygulamalar içeren bir çalışma kitabı oluyor ve bu çalışma kitabı üzerinden belli bir süre içerisinde çalışmaları kendi vakitlerine uygun şekilde yapabiliyorlar. Herkes çalışmasını bir aylık süreç içerisinde kendi takvimine göre deneyimliyor.

Haziran ayında, üzerine çalışacağımız modül “Zamanı Yönetme” olacak. Bu modül kapsamında;

  • Sürekli ertelemenin sebeplerini anlayacağız.
  • Yetişmeyen işlerin endişesinden kurtulacağız.
  • Dikkat dağınıklığından kaynaklı zaman kaybını ele alacağız.
  • Vakit bulunamayan işleri nasıl hızlıca halledeceğimizi konuşacağız.
  • Zaman yönetimi için gerekli stratejileri ve ipuçlarını anlayıp uygulayacağız.

Neden Böyle Bir Çalışmanın Sadece 25₺’Lik Bir Ücreti Var?

Arzum çalışmanın ücretsiz ve herkese açık olmasından yana ancak kotamız kısıtlı. Bu yüzden bu çalışmanın ücretsiz olması durumunda başvuru yapan herkesi projeye dahil etmem mümkün değil. Bu sebeple katılım aylık çalışma kitabının sembolik ücreti ile olacak. Bu ücretin sadece 25 TL olmasının temelinde iki sebep var. Katılmadan önce bu sebepleri iyice anlamanızı istiyorum.

Birincisi bu özel bir çalışma grubu. Bu çalışma grubuna dahil olmak için aranan en büyük koşul ise bir aidiyet duygusuyla katılım sağlamak. Bu ücret ise bu aidiyet duygusunun bir göstergesi.

İkincisi bir eğitimci olarak gerçekleştirmek istediğim birçok harika proje ve hayatlarına dokunmak istediğim birçok genç var. Bu noktada bu çalışmayı isteyen herkes için kolay erişilebilir yapmak istiyorum çünkü bu çalışmanın benim için manevi değeri çok büyük.

Aylık Çalışma Grubunda Süreç Nasıl Işleyecek?

Ayın 15’inde göndereceğim ilk eposta ile çalışma grubumuzu başlatacağız. Bu eposta içerisinde şunlar olacak:

  • Aylık Çalışma Grubu Forumuna Üyelik Linki
  • Aylık Çalışma Kitabı

Linke tıklayarak foruma dahil olur olmaz çalışmaya başlayabileceksiniz. Aylık çalışma kitabındaki alıştırmaları ve uygulamayı yapmak için ortalama 10 günlük bir süreniz olacak. Bu 10 günlük süreç içerisinde günde en az 20-25 dakikanızı bu çalışmalara ayırmanızı öneriyorum.

Bu süreçte iletişimimizi forumdan sürdüreceğiz. Arzu ederseniz çalışmaları beraber yapmak için forumdan kendinize çalışma arkadaşları bulabileceksiniz. Böylelikle bu çalışma kapsamında sizinle ortak ilgilere sahip insanlarla da tanışabileceksiniz. Ben de forumda aktif olarak yer alacağım ve ihtiyacınız olan noktalarda size elimden geldiğince rehberlik edeceğim.

Ay sonuna doğru ikinci epostayı alacaksınız. Bu eposta içerisinde Zoom üzerinden online olarak yapacağımız Aylık Değerlendirme Toplantısı hakkındaki bilgileri bulacaksınız. Bu toplantıda değerlendirmeyi beraber yapacağız ve deneyimleriniz ile ilgili konuşacağız. Bir sonraki ayın çalışma grubu başlayana kadar forum üzerinden aktif bir şekilde iletişimimizi sürdürmeye devam edeceğiz. Kısaca birlikte dolu dolu bir ay geçireceğiz.

Sizlerle bu ayı birlikte geçireceğim ve bu çalışmayı gerçekleştireceğim için çok heyecanlıyım. Görüşmek üzere!

Ayça Karaman

Önceki Modüller:

Ocak 2021: Motivasyonu Yönetme

Şubat 2021: Sistem Kurma

Mart 2021: Vizyon Belirleme

Nisan 2021: Motivasyonu Yönetme

Mayıs 2021: Başarılı Olma

Haziran 2021: Zamanı Yönetme

Gelecek Modüller:

Temmuz-Ağustos ayında biraz mola!

Eylül’de bir takım sürprizler 🙂