Pazartesi, Kasım 30, 2020

Merhaba!

Uzun zamandır hepinizin beklediği gün geldi ve online aylık çalışma grubumun kayıtları sonunda açıldı. Biliyorsunuz ki kontenjan kısıtlı ve ön başvuru yapan sayısı bile kontenjanın üzerinde. Bu yüzden ne kadar kısa sürede çalışma grubuna kayıt olursan kontenjanın dolması ihtimaline karşı o kadar hızlı önlem almış olursun.

Gelelim detaylara...

Online aylık çalışma grubu ile birlikte özel bir çalışma başlatacağız. Bu çalışma kapsamında her ay akademik başarı, üretkenlik ve yaşam becerileri ile ilgili belli bir tema üzerine odaklanacağız.

Bu çalışma grubu tamamen gelişme ile ilgili olduğu için öğrenci veya mezun olmanın bir önemli yok. Bu gruba katılmak için sadece gelişmeye açık ve gerçekten istekli olmalısın 🙂

Aylık çalışma grubunda neler yapacağız?

Her ay belli bir tema üzerine çalışacağız. Katılımcılarının eğitim materyali ve uygulamalar içeren bir çalışma kitabı olacak ve bu çalışma kitabı üzerinden belli bir süre içerisinde çalışmaları kendi vakitlerine uygun şekilde yapmaları gerekecek.

Kasım ayında, üzerine çalışacağımız tema sistem kurma olacak. Bu tema kapsamında;

  • Şimdiki durumunuz ile arzuladığınız durum arasındaki farkı değerlendireceğiz.
  • Arzulanan duruma ulaşmak için sürdürülebilir bir sistemin nasıl kurulacağını öğreneceğiz.
  • Adım adım aksiyon planı çıkaracağız.
  • Aksiyon planını günlük hayatta uygulamanızı sağlayacak yöntemleri öğreneceğiz.

Ve en önemlisi bütün bunları ay boyunca uygulayacak ve uygulamanın nasıl ilerlediğini forumumuz üzerinden birlikte konuşacağız. Aylık ilerlemenizi de ay sonundaki toplantımızda beraber değerlendireceğiz.

Neden böyle bir çalışmanın sadece 25₺’lik bir ücreti var?

Arzum çalışmanın ücretsiz ve herkese açık olmasından yana ancak kotamız kısıtlı. Bu yüzden bu çalışmanın ücretsiz olması durumunda başvuru yapan herkesi projeye dahil etmem mümkün değil. Bu sebeple katılım aylık çalışma kitabının sembolik ücreti ile olacak. Bu ücretin sadece 25 TL olmasının temelinde iki sebep var. Katılmadan önce bu sebepleri iyice anlamanızı istiyorum.

Birincisi bu özel bir çalışma grubu. Bu çalışma grubuna dahil olmak için aranan en büyük koşul ise bir aidiyet duygusuyla katılım sağlamak. Bu ücret ise bu aidiyet duygusunun bir göstergesi.

İkincisi bir eğitimci olarak gerçekleştirmek istediğim birçok harika proje ve hayatlarına dokunmak istediğim birçok genç var. Bu noktada bu çalışmayı isteyen herkes için kolay erişilebilir yapmak istiyorum çünkü bu çalışmanın benim için manevi değeri çok büyük.

Aylık çalışma grubunda süreç nasıl işleyecek?

Ayın 15’inde göndereceğim eposta ile çalışma grubumuzu başlatacağız. Bu eposta içerisinde şunlar olacak:

  • Aylık Çalışma Grubu Forumuna Üyelik Linki 
  • Aylık Çalışma Kitabı

Linke tıklayarak foruma dahil olur olmaz çalışmaya başlayabileceksiniz. Aylık çalışma kitabındaki uygulamaları yapmak için 10 günlük bir süreniz olacak. Bu 10 günlük süreç içerisinde günde en az 15 dakikanızı bu çalışmalara ayırmanızı öneriyorum.

Bu süreçte iletişimimizi forumdan sürdüreceğiz. Arzu ederseniz çalışmaları beraber yapmak için forumdan kendinize çalışma arkadaşları bulabileceksiniz. Böylelikle bu çalışma kapsamında sizinle ortak ilgilere sahip insanlarla da tanışabileceksiniz. Ben de forumda aktif olarak yer alacağım ve ihtiyacınız olan noktalarda size elimden geldiğince rehberlik edeceğim.

Ay sonuna doğru ikinci epostayı alacaksınız. Bu eposta içerisinde Zoom üzerinden online olarak yapacağımız Aylık Değerlendirme Toplantısı hakkındaki bilgileri bulacaksınız. Bu toplantıda değerlendirmeyi beraber yapacağız ve bu ayki çalışmamızı tamamlanmış olacağız. 

Sizlerle bu projeyi gerçekleştireceğim için çok heyecanlıyım. Görüşmek üzere!

Ayça Karaman 

POPÜLER YAZILAR