2018 için örnek hedefler

2018 için örnek hedefler .jpg

Hedef koymak benim için çok kişisel bir şey ama eğer aklında hala 2018’i daha iyi bir yıl yapmak adına neler yapabileceğin yoksa diye bir liste yapmak istedim. Yaş, şehir, meslek fark etmeksizin uygulayabileceğin bu listede eminim senin için de bir şeyler vardır.

Hadi başlayalım!

  1. Yatmadan önce 30 dakika kitap oku. Bir süre sonra uykun daha düzenli olacak.
  2. O gün seni mutlu eden 3 şeyi bir deftere not et. Bu ispatlanmış, bir süre sonra daha mutlu hissedeceksin.
  3. Öğlen yemeğini evden hazırla. Birkaç fazla kiloyu vermenin kime ne zararı olabilir? 🙂
  4. İşlenmiş şekeri azalt veya en az 1 ay hiç tüketme. Uzun vadede vücudun sana teşekkür edecek.
  5. Uzun zamandır gerçekleştirmeyi istediğin bir şeyi en ince ayrıntısına kadar planla. Kim bilir belki de o yıl 2018’dir.
  6. Hiç karşılık beklemeden bir iyilik yap. İster bir hayır kurumunda gönüllü ol istersen düzenli olarak bağış yap. Ruhuna iyi gelecek.
  7. Düzenli olarak açık havada yürüyüş yap. İstersen sadece Pazar sabahları yap ama yine de yap. Temiz hava ve biraz egzersizle mutluluk hormonların canlanacak.
  8. Yeni bir şeyler öğren. Üstelik artık online dersler ve YouTube ile de bunu yapmak mümkün. Tek ihtiyacın olan boş zamanlarını belirlemek ve iyi plan yapmak.
  9. Evdeki bütün eski ve işe yaramayan eşyaları ayır. Fiziksel fazlalıklardan kurtulmak zihnini de rahatlatacak. Kullanılabilir şeyleri bağışlayabilirsin ama bütün işe yaramazlar çöpe.
  10. “Hayır” demekten korkma. Seni mutsuz eden herkese ve her şeye hayır demeye hakkın var. O yüzden ayıp olur mu diye çekinmekten vazgeç.

Bunlar benim listemdekiler. Daha fazlası ise bu haftaki videomda.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=M6kROgNdDh0&w=560&h=315]

Peki senin listende bu yıl neler var?

Ayça K.

1 Yorum

Yorumda Bulun!